Bomen in nood

Merelbeke Flora inventariseert bomen in nood. Samen met de gemeente proberen we de situatie in kaart te brengen en een oplossing te zoeken. Lees snel verder!

Is het je ook al opgevallen dat tal van bomen er belabberd bij staan? Er zijn verschillende oorzaken mogelijk: de droogte, problemen met de wortels, uitgeputte grond, een te klein plantgat, klimaatverandering, … . Bomen zijn essentieel voor de leefbaarheid in onze wijk. Daarom willen we aan de slag en kijken wat er gedaan moet worden om bomen in onze wijk een toekomst te geven. Een overzicht van de reeds gekende bomen in nood vind je op volgende kaart:

Elke rode marker staat voor een boom in nood die bij ons bekend is. Klik op een rode marker voor meer informatie.

Een boom in nood herken je meestal aan bladverlies aan de top van de boom.

Weet je nog een boom in nood die nog niet op de kaart staat, stuur dan een foto van de boom met het adres door naar boominnood.bpf.flora@gmail.com. Opgelet: we verzamelen alleen de bomen in nood in Merelbeke Flora.

Samen met de gemeente proberen we een toekomstplan voor de bomen in nood uit te stippelen.

Wie veel van bomen weet en ons kan helpen met het onderzoeken van het probleem mag zich altijd aan ons kenbaar maken.

Boom in nood
rode beuk, Floraplein